ARiMR przypomina o konieczności sporządzania planów nawożenia azotem

Dziennikarz , 22 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 22.07.2019 13:55

O konieczności sporządzania planów nawożenia azotem przypominali na naszej antenie przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zalecają korzystać z danych udostępnionych na portalu „IRZplus”:

Obowiązek sporządzania planu od ubiegłego roku ma część rolników. Polskie prawo dostosowano w tym względzie do przepisów unijnych.

– Ich celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych – mówiła w audycji Dzień Dobry Kaszuby Joanna Wilińska z gdyńskiego ARIMR.

W ARiMRze polecają rolnikom prowadzony przez agencję portal „IRZplus”. Jest przeznaczony dla posiadaczy zwierząt gospodarskich i łączy w sobie zalety elektronicznej księgi stada oraz platformy umożliwiającej załatwienie formalności. – Działa od roku ale ostatnio dodano nowe funkcje” – mówiła Izabela Itrich-Hopa z ARiMRu.

Rozmowy z naszymi gośćmi z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można posłuchać na radiokaszebe.pl.

Przypomnę, że bezpłatne szkolenia ze sporządzania planu nawożenia azotem organizuje Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Najbliższe odbędą się: w październiku dla powiatów kościerskiego i puckiego, w listopadzie dla wejherowskiego i w grudniu dla bytowskiego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: