ARiMR rozpoczął nabór wniosków na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw

Dziennikarz , 31 grudnia 2021

foto: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna dziś przyjmowanie wniosków w ramach działania „Współpraca”. O dofinansowanie z ARiMR na ten cel można się ubiegać po raz drugi.

Ideą krótkich łańcuchów dostaw jest współpraca i zbiorowe działanie małych gospodarstw rolnych, niewielkich przedsiębiorstw, ale również skrócenie drogi produktu między rolnikiem a odbiorcą. Można to osiągnąć np. przez innowacyjną organizację produkcji, transportu lub marketingu. Takie działanie wpływa pozytywnie na lokalny rozwój gospodarczy oraz na tworzenie więzi między konsumentami a producentami żywności czy rolnikami zajmującymi się przetwórstwem. O wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw mogą ubiegać się grupy operacyjne na rzecz innowacji. W ich skład musi wchodzić co najmniej 5 rolników spełniających określone wymagania. Z PROW-u na lata 2014-20 dana grupa może otrzymać pomoc tylko raz. Wypłacana jest ona w formie ryczałtu. To 325 tys. zł gdy w ramach planowanej operacji ma zostać zakupiony środek transportu oraz 280 tys. zł w pozostałych przypadkach.

Po szczegóły odsyłam do Agencji. Wnioski przyjmuje Centrala ARiMR.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: