Blokady ulic, przemarsze i rozmowy z politykami

Dziennikarz , 4 kwietnia 2024

Klëka Radia Kaszëbë 4.03.2024 6:55

Rolnicy przypomną dziś o swoich postulatach. Miejscami będą blokady dróg, ale przede wszystkim zamierzają porozmawiać z politykami

W powiecie kartuskim są już umówieni na spotkanie z posłem KO i zarazem członkiem sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. O zapanowaniu nad importem z Ukrainy i rewizji Zielonego Ładu porozmawiamy ze Stanisławem Lamczykiem – zapowiada rolnik z gminy Somonino, Krzysztof Mielewczyk. Rolnicy z Kaszub spotkali się w minioną sobotę w Kościerzynie z premierem Donaldem Tuskiem. Ustalili, że w tym miesiącu ma się odbyć kolejne spotkanie na szczycie.

W Kościerzynie rolnicy zbierają się o 10.00 na rynku, skąd udadzą się do biura: posłanki Barbary Nowackiej, senatorki Anny Górskiej i europosłanki Anny Fotygi. W Bytowie planowany jest przemarsz ulicami miasta. W Starogardzie Gdańskim ponad 100 ciągników przez kilka godzin będzie jeździć głównymi ulicami miasta.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: