Będą świętować na Sportowym Dniu Jedności Kaszubów we Władysławowie

Dziennikarz , 8 marca 2019

Ponad 400 osób zadeklarowało już wspólne świętowanie na Sportowym Dniu Jedności Kaszubów we Władysławowie. Elektroniczne zapisy potrwają do tej niedzieli.

– Dystans to 5 km, bez ograniczeń wiekowych – wyjaśnia Janusz Nowicki z Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie.

Impreza odbędzie się 16 marca, czyli w weekend poprzedzający święto przypominające o naszej długiej historii. W tym roku w programie są dwie nowości. Po pierwsze wezmą w niej udział rowerzyści. Tak jak poprzednio dorośli pobiegną na dystansach 5 lub 10 km, albo pomaszerują z kijkami 5 km trasą. W biegu dla dzieci wprowadzono krótsze dystanse, tak by najmłodsi mogli pobiec samodzielnie. Główny dystans dla dzieci – 1238 metrów – to nawiązanie do pierwszej, pisemnej wzmianki o Kaszubach. Na jej pamiątkę ustanowiono Dzień Jedności Kaszubów. Elektroniczne zapisy na świętowanie we Władysławowie potrwają do niedzieli, zakończą się minutę przed północą.

Szczegóły znaleźć można także u współorganizatora – stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota.

Posłuchaj – kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 08.03.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: