W Rzucewie chcą pomóc uchodźcom z Ukrainy, zorganizują piknik rodzinny

Dziennikarz , 29 marca 2022

foto: Zamek Jan III Sobieski w Rzucewie
Klëka Radia Kaszëbë, 29.03.2022, 08:55

Charytatywny Piknik Rodzinny odbędzie się w tę sobotę na zamku w Rzucewie w gminie Puck. Oprócz możliwości udziału w koncertach, grach i zabawach wydarzenie ma być okazją do pomocy uchodźcom z Ukrainy – w Zamku mieszka ich już ponad 60.

W programie każdy znajdzie coś dla siebie – zapowiada organizatorka imprezy, Agnieszka Marciniak. Zaplanowano między innymi zabiegi beauty na dłonie, gry i zabawy żeglarskie, warsztaty kreatywne SLIME – to taka maź dla dzieci. Będzie można założyć wirtualne gogle, a także pomalować twarz i pojeździć na koniu lub na kucyku. Zebrane podczas imprezy datki pomogą w odrestaurowaniu pomieszczeń w Zamku, gdzie będzie można przyjąć więcej osób uciekających przed wojną. W organizację włączyły się też panie z Ukrainy, które przygotują poczęstunek dla gości Pikniku.

Jak usłyszeliśmy w Rzucewie – ma być to przede wszystkim okazja do integracji, do zabawy i do zapomnienia o tym, co dzieje się wokół. Charytatywny Piknik Rodzinny rozpocznie się w sobotę w samo południe. Zakończy go koncert zespołu FUCUS o 16:00.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: