Będzie sygnalizacja na skrzyżowaniu w Łebczu

Dziennikarz , 11 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 11.06.2019 12:55

Pod koniec lipca będzie łatwiej wyjechać z Władysławowa przez Łebcz. Do połowy wakacji ma być uruchomiona sygnalizacja świetlna.

Usprawni ona ruch na skrzyżowaniu drogi z Władysławowa w kierunku Starzyna i Wejherowa oraz trasy z Gnieżdżewa na Jastrzębią Górę.

Przygotowania do inwestycji radni powiatowi rozpoczęli ponad rok temu przeznaczając pieniądze na dokumentację. Światła w Łebczu miały działać przed sezonem letnim, ale przedłużyły się prace projektowe.

– Początkowo rozważano budowę ronda w tym miejscu, jednak byłoby to zbyt kosztowne – mówił gość audycji Dzień Dobry Kaszuby, starosta powiatu puckiego Jarosław Białk.


Na krzyżówce w Łebczu w lecie tworzą się korki. A jak dodaje Jarosław Białk – ruch tam się jeszcze zwiększy za sprawą wcześniej zrealizowanych inwestycji drogowych.


W Łebczu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ponieważ umowa wykonawcy ze Starostwem Powiatowym w Pucku przewiduje zakończenie prac dopiero pod koniec lipca. Cała rozmowa z Jarosławem Białkiem dostępna jest na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: