Ponad setka wędkarzy na Belonadzie w Pucku

Dziennikarz , 20 maja 2024

fot. PZW PUCK koło 68 Belona
Klëka Radia Kaszëbë 20.05.2024, 07:55

Ponad pół setki wędkarzy wzięło udział w Belonadzie w Pucku. Zjechali z całej Polski, a także z Niemiec i Wielkiej Brytanii

Zawody organizowane są w maju, gdy drapieżna ryba o zielonych ościach przypływa do Zatoki Puckiej na tarło. W tym roku złapano w sumie 306 belon, najdłuższa miała 79 centymetrów i 10 milimetrów. – W całej historii imprezy nie udało się złowić ryby metrowej długości – mówi jej pomysłodawca Longin Kobiela z Koła nr 68 Polskiego Związku Wędkarskiego w Pucku. Zawodom wędkarskim towarzyszył dwudniowy festyn. – Belonada to okazja do promowania morskiego charakteru miasta – mówi burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.

W tym roku dodatkową atrakcją było podniesienie bandery i chrzest żaglowca „Kapitan Głowacki”. Odbudowała go miejscowa firma, dzięki której Tradycyjne Szkutnictwo Pucka wpisano na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

fot. PZW PUCK koło 68 Belona
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: