Specjalny pociąg na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dziennikarz , 25 kwietnia 2019

Foto: rpo.pomorskie.eu
Klëka Radia Kaszëbë, 25.04.2019 07:55

Wolne miejsca rozeszły się na pniu. Kilka minut wystarczyło, by zapełnić specjalny pociąg SKM. W podróż wybiorą się uczniowie szkół średnich z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.


– Trójmiejska Szybka Kolej Miejska zaprosiła młodzież do poznawania pracy maszynisty, obsługi drezyny i pokaże jak dzięki funduszom europejskim zmienił się przystanek w Rumi Janowo – mówi rzecznik prasowy SKM Tomasz Złotoś.

W tym roku odbędą się one w dniach 10 – 12 maja. Samorządy, instytucje i firmy organizują w tych dniach rozmaite wydarzenia by zaprezentować wykorzystanie unijnych dotacji. Będzie można m.in. wybrać się do kina czy parowozowni w Kościerzynie, poznać urzędy pracy w Lęborku czy Pucku albo Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości w Bytowie.

Na podróż specjalnym pociągiem miejsc już nie ma, ale w drugi weekend maja zaplanowano wiele innych atrakcji. Wszystkie znaleźć można na stronie wydarzenia Dni Otwarte Funduszy Europejskich.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist