Bolter – Daj mi tę noc

Dziennikarz , 28 lutego 2024

Hit ejtisowych dyskotek w odświeżonej wersji Sławka Sokołowskiego i zespołu Bolter.

Historia powstania „Daj Mi Tę Noc” jednej z najpopularniejszych piosenek w historii polskiej muzyki rozrywkowej ma swój początek w 1984 roku. Kompozytor Sławomir Sokołowski –  świeżo upieczony absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej, podczas tournée po R.F.N. z wokalną grupą Spirituals & Gospel Singers, której był leaderem muzycznym, spontanicznie przed jednym z koncertów zaczął grać na fortepianie dwa akordy A-moll, E-dur i nucić z tekstem „give me that night” charakterystyczne parę dźwięków refrenu, które są do dzisiaj jedną z najbardziej rozpoznawalnych melodii w Polsce. Wokaliści chórem zaczęli to śpiewać w ramach rozgrzewki przed koncertem, w tym  Anna Jurksztowicz i Gina Komasa, założycielka Spirituals & Gospel Singers. Nikt wtedy nie przeczuwał, że Sławomir Sokołowski właśnie stworzył refren polskiego hitu wszech czasów. W 1984 r. kompozytor założył zespół Bolter. W 1989 r. Bolter zawiesił swoją działalność i występował już jedynie okazjonalnie. W 2024 r. Sławomir Sokołowski wznowił aktywną działalność Boltera. Zaprosił do współpracy młodą, siódmą z kolei wokalistkę Karolinę Supron. Powstają nowe nagrania i teledyski, na starcie premierowe najnowsze opracowanie ponadpokoleniowego przeboju „Daj Mi Tę Noc”. Oprócz największych mega hitów Boltera w nowoczesnych brzmieniach, powstają też nowe utwory, a za całością produkcji stoi doświadczony, wielokrotnie nagradzany duet twórców Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska.

Jeśli chcesz, by Bolter – Daj mi tę noc pojawiał się częściej na antenie Radia Kaszëbë, wybierz listę nowości – Frantówka Dnia 02/24 – odsłuchaj i zagłosuj.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: