Borzytuchom. Awaria w oczyszczalni ścieków

Dziennikarz , 22 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 22.05.2020 10:55

Nawet 3 tygodnie może potrwać powrót do pełnej sprawności oczyszczalni ścieków w Borzytuchomiu w powiecie bytowskim. Przez ten czas nieczystości będą spływać do rzeki. Gmina apeluje do mieszkańców, by ograniczyli zużycie wody.

Do awarii doszło kilka dni temu, gdy do oczyszczalni wpłynęło do niej kilkaset litrów substancji ropopochodnej. Zabiła ona bakterie, na których działaniu opiera się oczyszczanie ścieków w Borzymtuchomiu. Trzeba je wymienić, a pozostałości wywieźć.

– W tym czasie mieszkańcy proszeni są o wstrzemięźliwość w korzystaniu z wody, tak by wytwarzać jak najmniej ścieków – mówi wójt Witold Cyba.

Ważne jest, by przez najbliższe dni do oczyszczalni spływało jak najmniej ścieków, tak by maksymalnie ograniczyć zanieczyszczenie środowiska.

Wywiezienie ropopochodnej substancji i reszty zalegających ścieków kosztuje gminę 150 tysięcy złotych. Ustalono już odpowiedzialnego za awarię, śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: