– Sytuacja jest mocno kryzysowa – o braku wolontariuszy do „Szlachetnej Paczki” i „Akademii Przyszłości” mówił na naszej antenie specjalista do spraw promocji tych projektów Artur Siedziński

Dziennikarz , 27 września 2021

Klëka Radia Kaszëbë 27.09.2021, 8:55

Mowa o akcji przedświątecznej pomocy dla potrzebujących oraz wspieraniu rozwoju dzieci z biedniejszych rodzin. Obie mogą być mocno ograniczone, a w niektórych miejscach niemożliwe do zrealizowania.

Do Szlachetnej Paczki brakuje 800 wolontariuszy, a do Akademii Przyszłości około stu. Zniechęcać może sytuacja epidemiczna.

Wolontariusze poświęcają swój wolny czas, a w zamian mają świadomość wpływu jaki wywarli na życie innych osób – podkreślał Artur Siedziński.

W budowaniu zespołu wolontariuszy Szlachetnej Paczki najtrudniejsza sytuacja jest m.in. w Lipuszu, Gdańsku Stogach czy Gdyni Karwinach. Zapisywać się można przez internetową stronę SuperW – jak super wolontariusz.

Rozmowy o rekrutacji chcących pomagać posłuchać można na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist