Pomost morski dla choczewskiej atomówki

Dziennikarz , 14 marca 2024

fot. Urząd Morski w Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë, 14.03.2024, 07:55

Urząd Morski w Gdyni przygotowuje się do budowy konstrukcji morskiej związanej z elektrownią jądrową, mającą powstać w gminie Choczewo

W toku są dwa przetargi na przygotowanie dokumentacji. Tzw. MOLF, czyli Marine Off-Loading Facility, ma powstać na wysokości Słajszewa. Pomost ma mieć około kilometra długości. – Będzie  służyć do rozładunku materiałów i urządzeń, które ze względu na ich rozmiary będą dostarczane drogą morską – opisuje Magdalena Kierzkowska z Urzędu Morskiego w Gdyni. Najpierw trzeba przygotować raport oddziaływania na środowisko i koncepcję realizacyjną. Wszystko po to by wybrać rozwiązania konstrukcyjne, mające jak najmniejszy wpływ na przyrodę i linię brzegową. W obu przetargach analizowane są oferty potencjalnych wykonawców.

Na wykonanie raportu będzie pół roku od podpisania umowy, a na przygotowanie koncepcji 14 miesięcy. Ażurowy pomost ma być oddany do użytku za cztery lata i kosztować 900 mln zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: