Budynek szkoły w Łebczu zostanie poddany modernizacji

Dziennikarz , 16 stycznia 2019

Budynek szkoły w Łebczu zostanie poddany modernizacji, powstanie też przedszkole dla 70 dzieci. Rada gminy Puck przyjęła uchwałę, która zakłada przebudowę istniejącego budynku i rozbudowanie go o nowe pomieszczenia.

Jak tłumaczy wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk – konieczność przeprowadzenia inwestycji została podyktowana reformą oświaty. Przebudowany budynek ma spełniać najnowsze normy ochrony środowiska, związane z efektywnym ogrzaniem z niskim zużyciem energii elektrycznej. Podobnie jak w oddanej niedawno do użytku szkole w Połchowie, w placówce w Łebczu zostanie zastosowany system rekuperacji i panele fotowoltaiczne. Według wójta zużycie energii może zmaleć do 80 procent w stosunku do obiektów budowanych tradycyjnym systemem. Obecnie w szkole funkcjonuje już oddział przedszkolny, ale po rozbudowie ma go zastąpić samodzielne samorządowe, trójoddziałowe przedszkole. Jak dodaje wójt Tadeusz Puszkarczuk, rada gminy będzie chciała zwrócić się z prośbą do Ministerstwa Sportu o 50 procentowe dofinansowanie, do budowy nowej sali gimnastycznej.

Łącznie inwestycja ma kosztować 9 mln złotych. Prace rozpoczną się w tym roku, a zakończą w przyszłym po wakacjach, tak aby we wrześniu 2020 roku dzieci mogły korzystać z przebudowanego budynku.

Klëka Radia Kaszëbë, 16.01.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: