By poznać uchodźców z Ukrainy – w internecie uruchomiono ankietę

Dziennikarz , 16 sierpnia 2022

fot: UMWP
Klëka Radia Kaszëbë 16.08.2022, 14:55

Mriya znaczy “marzenie”.

– Ukraińskie marzenia, które nie będą dotyczyć tylko Ukraińców, ale wszystkich nas – Oleksandra Dotsenko opisuje projekt UA Mriya, którego jest koordynatorem.

W projekcie chodzi o stworzenie oferty pomocy “szytą na miarę” potrzeb poszczególnych osób bądź grup, które znalazły u nas schronienie przed wojną. W rozpoznaniu tych potrzeb ma pomóc internetowa ankieta, uruchomiona na początek dla naszego województwa. Już widać, że potrzeba spotkań integracyjnych także Ukraińców z Ukraińcami albo spotkania z praktyczną nauką mówienia po polsku. Bariera językowa jest jednym z najczęściej sygnalizowanych problemów. – Ale przecież znajomość ukraińskiego czy rosyjskiego też może się przydać – zwraca uwagę Oleksandra Dotsenko, na przykład lekarzom podejmującym pracę w zawodzie. 

Ankieta uruchomiona w internecie dotyczy danych demograficznych. Uchodźcy są pytani skąd pochodzą, w jakim są wieku, z kim przyjechali, jakie mają wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Rozmowy o projekcie UA Mriya można posłuchać na radiokaszebe.pl


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist