Byli szefowie Amber Gold winni oszustwa

Dziennikarz , 21 maja 2019

Byli szefowie Amber Gold Katarzyna i Marcin P. zostali uznani za winnych oszustwa. Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpoczął odczytywanie wyroku.

Oszustwo to pierwszy z 14 czynów zarzuconych założycielom gdańskiego parabanku. Sąd zawnioskował o przedłużenie dla nich aresztu do 30 lipca tego roku, z uwagi na czas potrzebny na odczytanie wyroku. Zawarto go w 60 tomach po 200 stron każdy. Jego odczytywanie planowane jest cztery razy w tygodniu między godzinami 9:00 i 14:00. W ostatnim tomie zawarto wymiar kary.

Proces ciągnął się od ponad trzech lat. Obrona chciała uniewinnienia. Prokuratura wniosła o wymierzenie łącznej kary 25 lat więzienia dla każdego z oskarżonych. Według niej Marcin P. i jego żona Katarzyna P. w ramach tzw. piramidy finansowej oszukali w sumie blisko 19 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: