„Całość pracy wykonują dzieci” – przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi podkreślali na naszej antenie opisując sukces drużyny na Odysei Umysłów

Dziennikarz , 2 maja 2023

fot. Urząd Miasta Rumia
Klëka Radia Kaszëbë, 02.05.2023, 14:55

“Odyseusze” z Rumi zbierają fundusze, by zaprezentować się w finale międzynarodowego konkursu w Stanach Zjednoczonych.

Na krajowych eliminacjach w Gdyni uczniowie z rumskiej “dziewiątki” zdobyli tytuł wicemistrza i wywalczyli udział w światowych finałach w USA. – Musieli wykazać się kreatywnością i umiejętnością działania w grupie, pracując przez kilka miesięcy nad zadanym problemem – opisywały: trenerka Paulina Osak i rodzic Aleksandra Przytarska.

Trudno było pogodzić naukę w szkole i pracę nad przedstawieniem – opisywała na naszej antenie Zofia Lesiak. Ale udało się stworzyć medalową prezentację pod hasłem “Drama na maksa”.

By wziąć udział w wielkim finale trzeba pokonać jeszcze jedną przeszkodę, czyli brak funduszy. Dlatego uruchomiono zbiórkę na portalu zrzutka.pl pod hasłem “Pomóż Odyseuszom z Rumi wyjechać do USA!”. Rozmowy posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: