Centra handlowe już działają

Dziennikarz , 5 maja 2020

Przywrócono działalność centrów handlowych, w sklepach zniesiono godziny dla seniora – w ramach uruchomionego wczoraj drugiego etapu znoszenia obostrzeń.

Otwarto też sklepy budowlane i meblarskie. Podobnie jak w marketach na jednego klienta musi przypadać co najmniej 15 metrów kwadratowych powierzchni. Sklepy nadal muszą udostępnić wszystkim klientom rękawiczki jednorazowe oraz płyny dezynfekcyjne. Dystans między obsługą a klientami powinien wynosić minimum 2 metry.

Na terenie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych nie mogą jeszcze działać strefy aktywności fizycznej – jak siłownie, place zabaw i parki trampolin, ani strefy gier, kina oraz wyspy handlowe. Nie wolno również korzystać z szatni oraz przechowalni ubrań i przedmiotów. W strefie gastronomicznej można kupować żywność wyłącznie na wynos i w ramach dostaw. Dania nie mogą być spożywane na miejscu, czyli na terenie galerii, ani na ulicy.

Po każdym kliencie ma być zdezynfekowany PIN-pad, a kilka razy w ciągu dnia powierzchnie wspólne – jak klamki drzwi wejściowych, poręcze, blaty czy oparcia krzeseł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: