„Centrum Integracji Społecznej w Pucku pomaga odnaleźć się na rynku pracy” – mówiły na naszej antenie Anna Chmielewska i Romualda Białkowska.

Dziennikarz , 25 listopada 2021

foto: Centrum Integracji Społecznej w Pucku
Klëka Radia Kaszëbë 25.11.2021, 8:55

Placówka powstała 10 lat temu jako odpowiedź na coraz większą liczbę osób bezrobotnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie puckim.

Do tej pory udzieliła pomocy ponad tysiącu osób, z czego 35% znalazło zatrudnienie. – To zasługa kompleksowego wsparcia dostosowanego do uczestnika – mówiła Romualda Białkowska z puckiego CIS. Centrum Integracji Społecznej efektywnie wspiera osoby długotrwale bezrobotne, bezdomne, uzależnione od alkoholu, opuszczające Zakłady Karne. – Pomoc otrzymuje też coraz więcej osób z niepełnosprawnościami – mówi dyrektor CIS Anna Chmielewska. Zachęca do zgłaszania się m.in. chcących zdobyć nowe umiejętności zawodowe. Do Centrum Integracji Społecznej w Pucku cały czas można się zgłaszać.

Rozmowy o działalności placówki posłuchacie jeszcze na naszej stronie internetowej radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: