Poznaj Lębork z Radiem Kaszëbë

Dziennikarz , 3 kwietnia 2019

Ziemia lęborska, od ponad pół roku teren, na którym słuchać można radia Kaszëbë stała się również obiektem naszego zainteresowania. Serią audycji chcemy przybliżyć bogatą historię Lęborka i okolic.

W każdy poniedziałek i środę po 16:00 możecie posłuchać cyklu “Chcemë pòznac Lãbórg”. W poniedziałek przybliżyliśmy postać Paula Nipkowa uznawanego powszechnie za ojca telewizji, urodzonego w Lęborku. Dzisiaj opuszczamy miasto, aby poznać realia nauczania języka kaszubskiego w okolicy. Po 16:00 na naszej antenie nauczycielka Joanna Walkusz ostatecznie obali mit, według którego ziemia lęborska to nie Kaszuby.

Kaszubski poznają zarówno dzieci, które z językiem przodków są obyte, jak i te, które w szkolnej ławie spotykają się z nim pierwszy raz. Jak spędzają czas przeznaczony na wycieczki edukacyjne? Jakie są wyzwania edukacji i co w kaszubszczyźnie przyciąga mieszkańców Lęborka i okolic? Tego dowiecie się z dzisiejszej audycji Na Widnikù Kaszëbë.

Materiały są również publikowane na stronie radiokaszebe.pl.

Foto: www.lebork.pl


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: