„Aktywizacja mieszkańców przed 25. rokiem życia to priorytet” – zapewnia dyrektor biura LGD Stolem

Dziennikarz , 12 lutego 2024

fot. LGD Stołem
Klëka Radia Kaszëbë, 12.02.2024, 08:55

Gminy: Lipusz, Kościerzyna, Nowa Karczma, Dziemiany i Karsin – na tym właśnie obszarze funkcjonuje Lokalna Grupa Działania Stolem, która na jego rozwój rozdysponuje w najbliższych latach blisko 15 mln zł

– Jednym z priorytetów będzie aktywizacja mieszkańców przed 25. rokiem życia – opisywał na naszej antenie dyrektor biura LGD Stolem. LGD Stolem w najbliższych latach chce też wspierać m.in. pomysły związane z ochroną środowiska i wzmocnieniem atrakcyjności turystycznej i kulturowej pięciu gmin powiatu kościerskiego. W cenie będą też projekty skierowane do kobiet, osób niepełnosprawnych i seniorów. Tak jak przy poprzednich strategiach, pieniądze będą rozdzielane w drodze konkursów. LGD Stolem jest jedną z 15 pomorskich organizacji, które pod koniec stycznia otrzymały pieniądze na strategie rozwoju do 2027 roku z perspektywą do 2029. Harmonogram ogłaszania konkursów jest w przygotowaniu.

Rozmowy posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: