Cięcie kosztów związanych z wywozem śmieci w gminie Bytów

Dziennikarz , 5 sierpnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 05.08.2021, 07:55

W Bytowie chcą zatrzymać stale rosnące koszty wywozu śmieci. Dlatego to zadanie powierzą miejskiej spółce, a nie zewnętrznej firmie.

W Bytowie opłata uzależniona jest od zużytej wody. W ciągu ostatnich ośmiu lat stawka wzrosła z 4,5 do 7,5 zł za każdy zużyty metr sześcienny. A to i tak za mało, bo w tym roku wywóz odpadów będzie kosztował o milion zł więcej niż zakładano. – Zatrzymać ten trend ma zaangażowanie Wodociągów Miejskich w gospodarkę odpadami komunalnymi – mówi zastępca burmistrza Bytowa Jacek Czapiewski. Na zmiany wyraziła już zgodę Rada Miejska. Przekazała też działkę z przeznaczeniem na przechowywanie sprzętu. Teraz trzeba pomyśleć o jego zakupie, skompletowaniu załogi i przystosowaniu bazy lokalowej.

Pierwszym krokiem w przystosowaniu bytowskich Wodociągów Miejskich do nowych zadań ma być ogłoszenie przetargu na dostawę pojazdów do wywozu odpadów komunalnych.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist