Coraz bliżej modernizacji linii kolejowej z Glincza do Kokoszek

Dziennikarz , 22 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 22.05.2020 08:55

Coraz bliżej do rewitalizacji kolejowego „bajpasu kartuskiego”. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła przetarg na dokumentację i prace między przystankami Glincz – Kokoszki.

Chodzi o modernizację 9-kilometrowego odcinka linii 229 oraz remont 7-kilometrowego odcinka linii 234, tak by przywrócić prędkość pociągów pasażerskich do 80 km/h. Przebudowane zostaną perony w Gdańsku Kokoszkach, Leźnie, Starej Pile i Żukowie Zachodnim. Wyremontowanych lub przebudowanych zostanie 12 obiektów inżynieryjnych – mostów, wiaduktów i przepustów, poprawi się bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo – drogowych i przejściach dla pieszych. „Bajpas kartuski” jest potrzebny by utrzymać kolejowe połączenia z Gdańskiem, gdy rozpocznie się modernizacja linii z Maksymilianowa przez Kościerzynę do Gdyni.

Dokumentacja projektowa i prace budowlane mają być zakończone do listopada 2022 roku. Równolegle ma powstać brakujący kawałek linii nr 234. Półtorakilometrowy odcinek z Gdańska Kokoszki do Kiełpinka ma odbudować Pomorska Kolej Metropolitalna we współpracy z miastem Gdańsk.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: