Czekają trzy rodzaje stypendiów marszałka województwa pomorskiego

Dziennikarz , 27 czerwca 2023

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Do 17 lipca potrwa nabór na stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego. Strać się można o trzy różne formy wsparcia.

Pierwsze stypendium finansowane z budżetu województwa pomorskiego przeznaczone jest dla uczniów, którzy startowali w konkursach, turniejach lub olimpiadach. O stypendium starać się mogą indywidualni finaliści lub laureaci szczebla ogólnopolskiego. Kwota stypendium może wynosić do 3 tys .zł. Adresatem drugiego stypendium, o wysokości do 5 tys. zł, czyli „Pomorskiego programu pomocy stypendialnej – III edycja” są uzdolnione dzieci i młodzież. Starać się o nie mogą uczniowie, którzy na świadectwie za rok szkolny 2022/2023 mają średnią ocen, co najmniej 5,5 dla szkoły podstawowej lub 5,0 dla szkoły średniej.

Również do 5 tys. zł. mogą otrzymać uczniowie ze szkół zawodowych. W tym przypadku warunkiem jest uzyskanie średniej ocen ze wszystkich przedmiotów zawodowych teoretycznych i praktycznych oraz zajęć praktycznych i praktyk zawodowych – co najmniej 5,40 oraz kształcenie się w zawodzie wpisującym się w Inteligentne Specjalizacje Pomorza. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: