Cztery kwalifikacje na Igrzyska w Paryżu – to jeden z żeglarskich sukcesów ubiegłego roku

Dziennikarz , 2 stycznia 2024

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 02.01.2024, 07:55

To był rok pełen sukcesów i zmiany pokoleniowej w niektórych dyscyplinach. Tak ostatnie 12 miesięcy podsumowuje prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera

Wśród osiągnięć wymienia cztery kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, w klasach 49er, ILCA 6 oraz iQFoil kobiet i mężczyzn czy choćby dominację światową polskich żeglarzy z niepełnosprawnościami. Jak mówi – Polski Związek Żeglarski jest dynamicznie rozwijającą się organizacją. Ubiegły rok to także medale imprez rangi mistrzowskiej, jak choćby złoto na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w klasach iQFoil i 29er. To dobry prognostyk na przyszłość – mówi Dominik Życki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego. Zaznacza, że zmiana pokoleniowa była wyzwaniem dla pionu szkoleniowego po igrzyskach w Tokio.

Jak ocenia dyrektor sportowy PZŻ, jest jeszcze szansa na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej w klasach 49erFX i Formula Kite.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: