Urząd Morski szuka wolontariuszy do ochrony wydm i plaży

Dziennikarz , 27 maja 2024

fot. Urząd Morski w Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë 27.05.2024, 07:44

Wolontariusze potrzebni do pomocy przy ochronie brzegu morskiego. Po raz czwarty ochotników do współpracy zachęca Urząd Morski w Gdyni

Powinny być to osoby pełnoletnie, energiczne i komunikatywne. Mają działać w pasie technicznym obejmującym plażę, wydmy i las. – Na początek dowiedzą się na szkoleniu na czym polega ochrona brzegu – zapowiada Magdalena Kierzkowska. Potem będą wyjaśniać turystom na przykład dlaczego przez wydmy należy przechodzić jedynie w wyznaczonych miejscach. Akcję edukacyjną wolontariusze będą prowadzić w parach. W czerwcu w weekendy, a w lipcu i sierpniu codziennie od 10:00 do 18:00. Każdy z ochotników może indywidualnie ustalić, w jakim okresie chce pomagać.

Urząd Morski w Gdyni chce objąć akcją odcinek brzegu od wschodniej granicy Polski przez Trójmiasto, Półwysep Helski i Lubiatowo po Łebę i Ustkę. Program ma się zakończyć w połowie września.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: