Debata o 30 latach samorządności – na portalu miasta Gdańska

Dziennikarz , 27 maja 2020

Dziś mija 30 lat od pierwszych po drugiej wojnie światowej wyborów do odrodzonego samorządu terytorialnego. W Gdańsku wieczorem odbędzie się debata z transmisją w internecie. Do wywieszenia flag – na przykład państwowych, gminnych czy kaszubskich zachęca prezydent Gdańska wspólnie z marszałkiem województwa pomorskiego.

W otwartym liście podkreślają, że 30 lat temu otrzymaliśmy szansę „urządzenia swoich miast i wsi – swoich Małych Ojczyzn – zgodnie z własnymi oczekiwaniami i potrzebami”. Szansę tę dobrze wykorzystano, co pokazują wyremontowane ulice, szkoły czy biblioteki, coraz ładniejsza przestrzeń publiczna, coraz bogatsza oferta kulturalna i edukacyjna.
W związku z pandemią nie będzie jubileuszowych uroczystości, ale samorządy i ich mieszkańcy mogą uczcić rocznicę wywieszając flagi.

Można też obejrzeć w internecie debatę z udziałem wójtów gmin: Linia i Sierakowice, prezydentów: Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz przewodniczącej Rady Miasta Gdańska. Spotkanie w Europejskim Centrum Solidarności rozpocznie się o 18:00, będzie transmitowane na portalu gdansk.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist