Debatowali nad uchwałami w sprawie likwidacji i reorganizacji szkół

Dziennikarz , 6 lutego 2019

Rada Gminy Puck w styczniowym głosowaniu przyjęła uchwały intencyjne, w których mowa jest o likwidacji szkół w Werblini i Celbowie, oraz reorganizacji placówek w Połczynie i Rekowie Górnym.

W tej ostatniej miejscowości, we wtorek, spotkanie z wójtem i radnymi zorganizowali zaniepokojeni rodzice. Żądano gwarancji dowożenia dzieci gminnym transportem do odleglejszych placówek, wytykano inwestowanie pieniędzy w inne szkoły, ale przede wszystkim wskazywano winnego zaistniałej sytuacji. Na spotkaniu w Szkole Podstawowej, w Rekowie Górnym stawili się protestujący rodzice dzieci, ze wszystkich czterech placówek. Był tam także nasz redakcyjny kolega Dominik Lewicki.

Wójt Tadeusz Puszkarczuk przekonywał, że nowy plan sieci szkół w Gminie Puck, pozytywnie wpłynie na rozwój dzieci w reorganizowanych placówkach. W lutym rodzice dzieci uczęszczających do szkół wspomnianych w uchwałach, zostaną poinformowani pisemnie o planach gminy. W marcu odbędą się spotkania konsultacyjne rodziców z przedstawicielami urzędu, a w kolejnym miesiącu gmina zasięgnie w tym temacie opinii kuratora oświaty i związków zawodowych. Jak dodaje wójt Puszkarczuk ostateczna decyzja ws likwidacji szkół w Werblini i Celbowie oraz reorganizacji placówek w Połczynie i Rekowie Górnym zostanie podjęta pod koniec kwietnia. Ewentualne zmiany wejdą w życie po wakacjach, ale już wiadomo że nauczyciele z likwidowanych placówek stracą pracę.

Posłuchaj – kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 06.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: