Do 19 tys zł na założenie firmy mogą pozyskać bezrobotni z powiatu wejherowskiego

Dziennikarz , 21 lutego 2019

Mieszkańcy powiatu wejherowskiego mogą się ubiegać o wsparcie na założenie działalności gospodarczej. Nabór wniosków do końca lutego prowadzi Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie.

Maksymalnie można pozyskać 19 tys zł. Spośród wszystkich złożonych wniosków komisja wybierze 50 najlepszych, których pomysłodawcy otrzymają dofinansowanie. W tym naborze pieniądze pochodzą wyłącznie z Europejskiego Funduszu Społecznego, dlatego pomoc mogą otrzymać tylko bezrobotni zarejestrowani w pośredniaku w Wejherowie. Są też dodatkowe kryteria dla niektórych grup. Osobom poniżej 24 roku życia prawo do ubiegania się wsparcie przysługuje jeśli są zarejestrowani krócej niż 90 dni. Dla mężczyzn w wieku od 30 do 49 lat warunek to wykształcenie maksymalnie na poziomie szkoły średniej. Wnioski trzeba składać na urzędowych formularzach, liczy się data wpływu do sekretariatu Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie. Termin upływa 28 lutego.

Klëka Radia Kaszëbë, 21.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: