Do 20 kwietnia w ARiMR można składać wnioski o 100 tys zł na nawadnianie gospodarstwa

Dziennikarz , 17 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 17.04.2020 12:55

Niewiele czasu zostało rolnikom na złożenie wniosku o dofinansowanie na nawadnianie gospodarstwa. Na zgłoszenia do 20 kwietnia czeka Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Otrzymać można do stu tys zł, przy czym refundacji podlega 50% kosztów poniesionych na inwestycję. O pomoc może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni od co najmniej jednego do 300 hektarów.
– To pieniądze na rozbudowę bądź modernizację systemu nawadniania – mówi Karol Narloch, dyrektor pomorskiego oddziału ARiMR.

Ze względu na niskie zainteresowanie podobnym naborem przed rokiem, tym razem uproszczono procedury – dodaje Karol Narloch. Jeżeli do rozpoczęcia inwestycji potrzebne są dodatkowe dokumenty, należy je załączyć do wniosku.

Inwestycję w nawadnianie wraz z ponoszeniem kosztów kwalifikowalnych można rozpocząć „na własne ryzyko” od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Nabór w ARiMRze potrwa do 20 kwietnia.Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: