780 tys. na projekty ulic w Rumi

Dziennikarz , 18 kwietnia 2019

Foto: rumia.eu

Klëka Radia Kaszëbë, 18.04.2019 07:55 

W Rumi przystępują do projektowania dróg – tzw. popiołówki oraz ulic na Zagórzu. Radni przeznaczyli na ten cel 780 tys zł.


– Choć nie ma jeszcze rozstrzygnięcia tego konkursu przystępujemy do przygotowań – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Ariel Sinicki.

Popiołówka to droga techniczna elektrociepłowni. Po przebudowie ma biec równolegle do Hutniczej między Rumią a Gdynią. Przy jej budowie chcą pomagać powiaty: wejherowski i Pucki oraz Gdynia i gmina Kosakowo. Z kolei na dokumentację techniczną Rumia ubiega się o dofinansowanie wspólnie z miastem Gusiew z Obwodu Kalingradzkiego.

Oprócz dokumentacji „popiołówki” powstać ma projekt drogi na Wzgórze Markowca. Zapewni dojazd do nowej przestrzeni rekreacyjnej, powstającej na jej wierzchołku.

Oprócz dojazdu do Wzgórza Markowca projektowana jest Harcerska na Zagórzu, Katowicka w Janowie i łącznik ulicy Batorego na Szmelcie.  

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: