Dodatkowe unijne wsparcie na zagospodarowanie deszczówki

Dziennikarz , 3 czerwca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 03.06.2020 12:55

Prawie 6 mln zł dodatkowego wsparcia otrzymało dziś 5 pomorskich samorządów. To pieniądze na zagospodarowanie wód deszczowych i zapobieganie podtopieniom.

Aneksy do umów podpisali w Kartuzach z pomorskim marszałkiem przedstawiciele gmin: Kartuzy, Bytów, Sierakowice i Pruszcz Gdański oraz miasta Kościerzyna. Największe wsparcie otrzymała miejska inwestycja. Na „Ochronę przed powodzią i poprawę jakości wód zlewni Wierzycy” przyznano dodatkowe 2 mln zł 600 tys zł.

– To mocno już zaawansowany projekt budowy zbiorników retencyjnych, który prowadzimy od ponad dwóch lat – mówi burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

Ponad 1 milion 200 tys zł otrzymała gmina Kartuzy na rozbudowę kanalizacji deszczowej i oddzielenie jej od ogólnospławnej. – Prace są już na ukończeniu i były wstępem do olbrzymiego zadania oczyszczania naszych jezior – mówi burmistrz Kartuz Grzegorz Gołuński.

Dofinansowanie w podobnej wysokości co Kartuzy – bo ponad 1 mln 200 tys zł – otrzymała dziś gmina Pruszcz Gdański. Do Sierakowic trafi 664 tys zł, do Bytowa 186 tys zł. Przekazane dziś przez pomorskiego marszałka dodatkowe wsparcie z unijnych funduszy powstało m.in. dzięki zmianom kursu złotówki w stosunku do euro oraz z oszczędności przetargowych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist