Dofinansowania ze środków PFRON

Dziennikarz , 5 listopada 2021

Można się jeszcze ubiegać o środki z PFRON – mieszkańcom powiatu kościerskiego przypomina tamtejszy PCPR. Dofinansowania przyznawane są na dwie grupy zadań.

Pierwsza to likwidacja barier w komunikowaniu się. Tu wsparcie obejmuje zakup komputerów i programów wspomagających rozwój mowy. Warunkiem jest dołączenie do wniosku zaświadczenia lekarskiego lub innego specjalisty o zasadności zakupu takiego sprzętu lub oprogramowania. Dofinansowanie można także pozyskać na zakup przedmiotów ortopedycznych, środków pomocniczych i sprzętu rehabilitacyjnego. Mogą to być na przykład protezy, aparaty słuchowe, wózki inwalidzkie, rowerki stacjonarne, maty rehabilitacyjne, rotory, pieluchomajtki i cewniki. W przypadku tego dofinansowania wymagane jest zlecenie lekarza oraz potwierdzenie z NFZ o dofinansowaniu do zakupu danego sprzętu i środków.

Wnioski można składać listownie bądź osobiście w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie. Można też skorzystać z elektronicznego Systemu Obsługi Wsparcia. Formularze dostępne są na stronie kościerskiego PCPR.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: