Dom Rybaka – ładniejszy i bardziej energooszczędny

Dziennikarz , 11 maja 2021

Klëka Radia Kaszëbë 11.05.2021 08:55

Termomodernizacja Urzędu Miejskiego we Władysławowie wkroczy w najbardziej widoczną fazę. Po ulepszeniu kotłowni i systemu ogrzewania oraz wymianie okien przyszedł czas na elewację.

Gmina podpisała umowę na wykonanie prac. Ocieplenie fundamentów i ścian będzie kosztowało 3 i pół mln. Siedziba urzędu zwana Domem Rybaka to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście i powiecie. – Teraz wypięknieje a my zapłacimy niższe rachunki za ogrzewanie – mówi burmistrz Władysławowa Roman Kużel. Zmodernizowana zostanie też wieża Domu Rybaka. Remont ma potrwać półtora roku. Ostatnim etapem remontu Domu Rybaka będzie w przyszłym roku wymiana części oświetlenia. Prowadzona etapami modernizacja potrwa w sumie 6 lat.

To część dużego projektu z unijnym dofinansowaniem, w którym wcześniej ocieplono Szkołę Podstawową w Jastrzębiej Górze i dawną siedzibę podstawówki we Władysławowie, w której teraz mieści się przedszkole.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: