Druga podwyżka stawek za wywóz śmieci w gminie Puck

Dziennikarz , 29 lipca 2020

W gminie Puck ponownie wzrośnie opłata za wywóz śmieci. Powodem jest m.in. gwałtowny wzrost ilości odpadów – w tym biodegradowalnych.

Cena wzrośnie z 24-ch do 30-u zł od osoby. Podwyżka wchodzi w życie od sierpnia i jest już drugą w tym roku. Pierwsza miała miejsce w kwietniu, gdy po ponowionym przetargu wyłoniono firmę wywozową. Koszt wzrósł wtedy o 50%. – Wyższe opłaty są nieuniknione, bo według gminnych statystyk ilość oddawanych odpadów wzrosła nawet kilkukrotnie – mówi wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk. Gmina nie może zarabiać ani tracić na gospodarce odpadami, stąd podwyżka opłat. Sposobem na ociąganie się z ich uiszczaniem ma być nieodbieranie śmieci od niepłacących. W gminie Puck przymierzają się też do zmiany metody naliczania – na opartą o zużycie wody. Zmiany w regulaminie – zmiana metody oraz większa częstotliwość odbierania szkła i papieru – mają być wprowadzone od nowego roku. Póki co od sierpnia opłata w gminie Puck wyniesie 30 zł od osoby. Zmniejszyć ją można o 2 zł prowadząc kompostownik. Kara za niesegregowanie śmieci wyniesie jednorazowo 90 zł za osobę.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: