Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

Dziennikarz , 30 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 30.03.2020 07:55

Potwierdzono kolejne cztery przypadki koronawirusa na Pomorzu – dwa w Gdańsku i dwa w powiecie gdańskim. W sumie wykryto go u 45. osób z naszego województwa.

Są wśród nich już dwie osoby z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Budynek przy Okopowej będzie dziś nieczynny z powodu wykonywanej wewnątrz dezynfekcji.

Część pracowników Urzędu Marszałkowskiego poddano kwarantannie po tym, jak wykryto koronawirusa u pomorskiego marszałka. Stan zdrowia Mieczysława Struka jest dobry, mimo to został on decyzją Sanepidu przeniesiony do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. W ostatnim czasie bezpośredni kontakt z nim mogło mieć 47-u pracowników urzędu oraz 15 innych osób. Wszyscy mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu zamieszkania bez możliwości wychodzenia na zewnątrz. Kwarantanną objęto również rodziny urzędników. Liczba izolowanych może wzrosnąć, bo wyniki badań potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnej osoby pracującej w Urzędzie Marszałkowskim.

Dziś w budynku przy Okopowej odbędzie się dezynfekcja pomieszczeń, dlatego będzie nieczynny przez cały dzień. Departamenty w innych budynkach Urzędu Marszałkowskiego będą pracować bez zmian. Zapowiadana na dziś 20. sesja Sejmiku Pomorskiego zostanie przeniesiona na inny termin.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: