Dyskutowali o dochodowości i przyszłości rolnictwa

Dziennikarz , 1 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 01.07.2019 11:55

Od tego dokumentu będzie zależeć przyszłość wsi i ilość pieniędzy, które na nią trafią. W całym kraju do jutra trwają konsultacje społeczne w sprawie Strategii Zrównoważonego Rozwoju Wsi i Rybactwa 2030.

Dyskutowano o niej też na konferencji w Lubaniu. Głównym celem strategii jest wzrost dochodów mieszkańców wsi. Dokument ma określić, w jaki sposób w przyszłości rząd będzie kształtować politykę rolną.

– To odpowiedź na tak zwane „megatrendy” czyli zmiany demograficzne, globalizację, cyfryzację i zmiany klimatu – mówi podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa Ryszard Zarudzki.

O dochodowości gospodarstw dyskutowano na konferencji w siedzibie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Jak mówi Daniel Roszak z PODR – z danych rachunkowych wynika, że na przestrzeni ostatnich lat gospodarstwa ze specjalizacją znacznie się powiększyły i dużo więcej zarobiły.

Jak zapowiada resort rolnictwa, wszystkie uwagi do Strategi Zrównoważonego Rozwoju Wsi i Rybactwa 2030 zostaną przeanalizowane do sierpnia. Gotowy dokument zostanie uchwalony we wrześniu lub październiku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: