Dzień Jedności Kaszubów bez publicznych obchodów

Dziennikarz , 19 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 19.03.2020 11:55

Do wywieszenia czarno-złotych flag namawiają organizatorzy dwóch dużych imprez, które miały się odbyć w najbliższy weekend z okazji Dnia Jedności Kaszubów.

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa odwołano bicie rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie w gminie Puck. W szkole w Leśniewie miał się odbyć także doroczny turniej baśki. Wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk daje nadzieję na przeniesienie wydarzenia na koniec wakacji.

Zakaz zgromadzeń spowodował także odwołanie Sportowego Dnia Jedności Kaszubów we Władysławowie – dla biegaczy, miłośników Nordic Walking i rowerzystów. W tym przypadku nie ma dobrych informacji, bo ze względu na duże obłożenie w sezonie letnim, nie ma obecnie szans na przeniesienie imprezy. Jak mówi Janusz Nowicki, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Władysławowie, chętni do zwrotu wpisowego mogą się zgłaszać.

We Władysławowie zrezygnowało też z wywieszenia kaszubskich flag, ze względu na zmienioną organizację pracy służb miejskich. Wszystkich bez wyjątku zachęcamy do obchodzenia Dnia Jedności Kaszubów w domach i łączenie się z innymi w mediach społecznościowych. Podano w nich m.in. pomysł na nagrywanie kaszubskiego hymnu.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: