Dziś posłuchacie audycji Rolnicze Inspiracje

Dziennikarz , 23 sierpnia 2022

Klëka Radia Kaszëbë, 23.08.2022, 06:55

Droga od łowiska do półmiska powinna być jak najkrótsza, żebyśmy mieli dostęp do świeżej i jak najtańszej ryby. Dlatego na Pomorzu powstają nowe gospodarstwa rybne, a istniejące są modernizowane.

Tzw. akwakulturze śródlądowej poświęcimy dzisiejszy odcinek audycji Inspiracje Rolnicze. W rozwoju branży pomagają m.in. unijne fundusze rozdzielane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Wspieramy inwestycję w hodowlę ryb zrównoważoną i proekologiczną – mówi Karolina Paranowska z Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji. Hodowcy ryb wykorzystują dofinansowanie na przykład inwestując w oczyszczanie wody czy automatyzację połowów. – Żeby były smaczne i rosły bez antybiotyków, pstrągom trzeba zapewnić warunki jak najbardziej zbliżone do ich naturalnego środowiska – mówi Marcin Juchniewicz, hodowca ryb z Nowej Wsi Lęborskiej.

Hodowcom ryb w tej perspektywie unijnej ARiMR wypłacił 57 mln zł w ramach 117 umów. Do tematu wrócimy w audycji Inspiracje Rolnicze – dziś o 16:00 w programie Na Widnikù Kaszëbë.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: