Kaszuby i Pomorze w walce z Bolszewikami – premiera filmu

Zaplanuj wydarzenie
Program

Wejherowskie Centrum Kultury zajęło się… produkcją filmową. Zespół Centrum stworzył krótkometrażową produkcję historyczną -„Kaszubi i Pomorze w walce z bolszewikami”, która posłuży jako materiał edukacyjny przybliżający dzieciom i młodzieży udział mieszkańców Pomorza i Kaszub w Bitwie Warszawskiej.

Premiera pierwotnie miała mieć miejsce  w Filharmonii Kaszubskiej, ale w związku z pandemicznymi obostrzeniami – odbędzie się w Internecie. Film dostępny będzie od godziny 16: 00 w dniu 11 listopada na stronie Wejherowskiego Centrum Kultury.

Realizacja tego wyjątkowego projektu – nie tylko historycznego, ale i artystycznego, możliwa była dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Film, wyreżyserowała Jolanta Rożyńska – dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury. Do współpracy przy tej realizacji Wejherowskie Centrum Kultury zaprosiło gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy.

Current track

Title

Artist