Festiwal Kultury Białoruskiej na Pomorzu

Dziennikarz , 26 kwietnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 26.04.2019 10:55

Rozpoczął się „Festiwal Kultury Białoruskiej na Pomorzu”. Przed nami występy w Łęczycach, Rumi, Żukowie, Gniewinie i Żelistrzewie w gminie Puck.

Prezentuje się m.in. Szkoła Tańca Współczesnego z Witebska, folkowy zespół z Mińska oraz akrobaci i gimnastycy ze Szkoły Rezerw Olimpijskich. Białorusini od 10-u lat przyjeżdżają na Kaszuby i Pomorze dzięki osiadłemu w Polsce białoruskiemu kompozytorowi Igorowi Jankowskiemu. Festiwal organizowany jest z coraz większym rozmachem dzięki przychylności rozmaitych instytucji oraz samorządów. Jednym ze współorganizatorów jest gmina Gniewino.

Artyści z Białorusi wystąpią dziś w hali sportowej w Łęczycach o 18:00. O podobnej porze będą w niedzielę w Rumi, w poniedziałek w Żukowie, we wtorek w Gniewinie i 01 maja w Żelistrzewie w gminie Puck. Programu można szukać m.in na facebookowym profilu „Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu”.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: