Film o pacjentach hospicjum w Pucku na ogólnopolskim festiwalu

Dziennikarz , 11 września 2020

O miłości, przyjaźni i relacjach międzyludzkich w hospicjum opowiada film “Jeszcze Zdążę” zrealizowany w Pucku. Będzie go można zobaczyć w poniedziałek w Gdyni na największym festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce.

Produkcja w reżyserii telewizyjnej prezenterki Aleksandry Kutz prezentowana jest podczas 17-tej edycji festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Pokazy w Gdyni zaplanowano 14. września. – Pomysł na ten film zrodził się podczas wizyty reżyserki przy łożu śmierci jej znajomego – tłumaczy Maciej Dolewski z Puckiego Hospicjum.

Reżyserka przez wiele miesięcy spotykała się i rozmawiała z odchodzącymi i ich bliskimi. Nie bała się trudnych pytań, nie unikała bolesnych emocji.

Zrealizowany w Pucku film „Jeszcze zdążę” miał już premierę w Warszawie, był też pokaz w Katowicach. W gdyńskiej odsłonie festiwalu Millenium Docs Against Gravity w poniedziałek przewidziano pokaz specjalny o 10:00, a po nim spotkanie z ekipą filmową i pracownikami Puckiego Hospicjum. Kolejny pokaz będzie także w poniedziałek, ale wieczorem – o 19:00. Wstęp jest biletowany.

zapowiedź: https://vimeo.com/384738352


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist