Zapisy na XX Dyktando Kaszubskie

Dziennikarz , 16 września 2021

foto: bck-bytow.pl

Finał dwudziestego Kaszubskiego Dyktanda odbędzie się w Szczecinie. Nabór uczestników potrwa do 27 września.

Kaszubskie Dyktando to jedno z ważniejszych wydarzeń edukacyjnych w regionie. Umiejętność pisania po kaszubsku sprawdzają w nim dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, młodzież oraz dorośli: amatorzy i specjaliści. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią konkurs odbywa się w zmienionej formule. W kategoriach „uczniowskich” eliminacje odbędą się na terenie szkoły zgłoszonej do udziału. Placówki otrzymają informacje organizacyjne i pliki wideo. Pierwszy etap konkursu mają przeprowadzić w dniach 5 – 8 października. Natomiast eliminacje dorosłych niezwiązanych zawodowo z pisaniem po kaszubsku oraz profesjonalistów mają się odbyć 9 października w Gdańsku. Jednak jeśli zgłosi się mniej niż 10 osób wszystkie zakwalifikują się do finału w Szczecinie.

Imienne zgłoszenia do dwudziestego Dyktanda Kaszubskiego można przesyłać wyłącznie elektronicznie na adres dyktando@kaszubi.pl. Termin to 27 września. Podstawówki mogą zgłosić nie więcej niż trzech uczestników w każdej kategorii, natomiast szkoły ponadpodstawowe maksymalnie pięciu.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: