99 mln 909 tys. zł na finansowanie pobytu uchodźców z Ukrainy

Dziennikarz , 27 kwietnia 2022

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Na finansowanie pobytu uchodźców w Ukrainy pomorskie miasta, gminy i powiaty otrzymały 99 mln 909 tys zł – informuje Pomorski Urząd Wojewódzki.

Z tego blisko 79 mln zł to pieniądze na zakwaterowanie, wyżywienie, utrzymanie punktów recepcyjnych i medycznych. W tej puli są też środki na transport do miejsc zakwaterowania, przejazdy środkami transportu publicznego, specjalistyczny transport dla osób z niepełnosprawnością, środki czystości i higieny, wypłata świadczeń oraz procedura nadania numeru PESEL. Natomiast na ponad 20 mln zł złożyły się: jednorazowe świadczenie pieniężne – 300 zł na osobę, wyżywienie dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach, pomoc psychologiczna czy zasiłki okresowe i stałe.

Pomorski Urząd Wojewódzki przypomina, że można otrzymać 40 zł dziennie za każdego gościa z Ukrainy, któremu zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie. Trzeba  złożyć wniosek w urzędzie gminy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: