Fundacja „Europejskie Spotkania” Kaszubskie Centrum Kultury świętuje 30-lecie działalności

Dziennikarz , 21 października 2020

Kameralnym koncertem, wystawą i konferencją popularno – naukową na zamku w Krokowej swój jubileusz uczci Fundacja „Europejskie Spotkania” Kaszubskie Centrum Kultury.

Powołano ją 30 lat temu m.in. do ratowania unikatowego zespołu parkowo – pałacowego o ponad 700-letniej historii. – Kluczowe jest jego mądre zagospodarowanie i ciągła troska – mówiła na naszej antenie dyrektor fundacji Danuta Dettlaff.
W sali balowej krokowskiego zamku przedszkolaki mają zajęcia z rytmiki, a jutro odbędzie się tam kameralny koncert muzyki klasycznej. W sobotę natomiast mało znane karty historii zostaną przybliżone na konferencji popularno – naukowej.
Na zamku w Krokowej otwarta zostanie wystawa poświęcona rodowi Krokowskich i ich koligantów, pierwsza z cyklu Rody pomorskie. Rozmowy z dyrektor Fundacji „Europejskie Spotkania” Kaszubskie Centrum Kultury można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: