Gdańsk. „Pomorskie. Tu wracam. Tu pracuję”

Dziennikarz , 22 stycznia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 22.01.2020 12:55

Chcą pomóc emigrantom w powrocie do kraju. Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku uruchomił program wsparcia “Pomorskie. Tu wracam. Tu pracuję.”

To pierwszy taki projekt w naszym województwie. Warunkiem uczestnictwa jest ukończony 30. rok życia oraz emigracja w jednym z 8 państw: Wielka Brytania, Irlandia, Szwecja, Norwegia, Niemcy, Holandia, Belgia lub Francja.

– Reemigranci mogą liczyć na pomoc w adaptacji – mówił w audycji Dzień Dobry Kaszuby Paweł Bardon z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Przygotowano pulę 50 miejsc dla osób, które wróciły z emigracji nie dalej niż pół roku temu i deklarują chęć podjęcia zatrudnienia w województwie pomorskim. Wsparcie jest kompleksowe.

Rekrutacja do programu odbywa się w sposób ciągły – do wykorzystania puli miejsc lub do połowy przyszłego roku. Zgłosić można się w najbliższym Powiatowym Urzędzie Pracy. Na stronie internetowej wojewódzkiego pośredniaka znajdziecie ankietę, która zweryfikuje czy kwalifikujecie się do projektu.

Rozmowy z Pawłem Bardonem posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: