Gdańsk. Wspólny bilet na pociąg, tramwaj i autobus

Dziennikarz , 30 grudnia 2019

Na pociąg, tramwaj i autobus – z jednym biletem w Gdańsku podróż będzie możliwa od pierwszego kwietnia. Przedstawiciele samorządu województwa i władze Gdańska podpisały list intencyjny w tej sprawie.

Oferta będzie skierowana do posiadaczy Karty Mieszkańca. W Gdańsku wydano ich ponad 232 tysiące. Ich posiadacze za 99 zł miesięcznie będą bez ponoszenia dodatkowych kosztów korzystać ze wszystkich środków transportu w granicach administracyjnych miasta. Zaoszczędzą czas i pieniądze. Dziś łączony bilet komunalno-kolejowy w Gdańsku kosztuje ok. 150 złotych. Po wprowadzeniu systemu będzie więc taniej o jedną trzecią. Koszty dla miejskiego samorządu szacowane są od 4 do 9 mln zł. Dokładniejsze szacunki mają być możliwe jesienią przyszłego roku.

Wprowadzany 1 kwietnia na terenie Gdańska pilotażowy system z czasem będzie otwarty dla wszystkich. Jeszcze przed jego uruchomieniem samorząd województwa chce rozmawiać między innymi z Gdynią i Sopotem. Prezydenci obu tych miast w piśmie do pomorskiego marszałka wyrazili już zaniepokojenie możliwością wprowadzenia biletu łączonego w granicach tylko Gdańska.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: