Gdynia Aerobaltic – cywilne pokazy lotnicze w Polsce

Dziennikarz , 16 sierpnia 2019

W Gdyni rozpoczynają się największe, cywilne pokazy lotnicze w Polsce. Trzecia edycja Gdynia Aerobaltic potrwa do niedzieli, kursuje więcej kolejek SKM i będzie bezpłatny autobus na lotnisko.

Imprezę zlokalizowano w dwóch miejscach. Podniebne akrobacje połączone z muzyką i pokazami pirotechnicznymi będzie można oglądać dziś i w sobotę z plaży miejskiej w Gdyni. Potrwają od 19:30 do 22:30, wstęp jest bezpłatny. Pokazy topowych formacji z całego świata wypełnią też niebo nad lotniskiem Gdynia – Kosakowo w Babich Dołach. Będzie tam też wystawa samolotów i strefa dla rodzin z dziećmi, jednak wstęp na lotnisko jest biletowany.

W ubiegłym roku pokazy w Gdyni obejrzało prawie 300 tys osób. Dlatego na czas trwania Aerobaltic Samorząd Województwa Pomorskiego postanowił uruchomić dodatkowe połączenia SKM między stacjami Gdańsk Śródmieście i Wejherowo. W sobotę i niedzielę kolejki będą jeździły co około 10 minut, a wieczorami już od piątku można liczyć na częstsze kursy. Przy lotnisku przygotowano strefy parkingowe, jednak dojechać tam można też bezpłatnym autobusem z okolic dworca PKP Gdynia Główna.

Jak poinformowano na portalu miasta Gdynia – będzie on kursował w sobotę i niedzielę nie rzadziej niż co 10 minut, od 09:15 do 18:00.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: