Gdynia i Gdańsk upamiętni 43 rocznicę Porozumień Sierpniowych

Dziennikarz , 30 sierpnia 2023

fot. Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

W Gdyni i Gdańsku upamiętnią rocznicę wydarzeń Sierpnia’80 – falę strajków, które zaowocowały zgodą władz PRL-u na utworzenie niezależnych związków zawodowych. To był początek przemian, które przyniosły upadek komunizmu,

Obchody 43. rocznicy rozpoczną się dziś w Gdyni o 15.00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 16.00 zaplanowano złożenie wieńców przed pomnikiem Ofiar Grudnia ’70 obok stacji SKM. Dalsza część odbędzie się w sali koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia, gdzie wręczone zostaną odznaczenia “Bohaterom Sierpnia”80. Gdyńskie uroczystości zakończą się jutro o 10.00 przed pomnikiem na placu Wolnej Polski.

W Gdańsku w samo południe na placu Solidarności zostanie otwarta wystawa poświęcona Lechowi Bądkowskiemu. Jutro w sali BHP o 10.00 zaplanowano wręczenie Krzyży Wolności i Solidarności, a o 14.00 uroczyste zebranie gdańskiego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”. Około 16.00 złożone zostaną kwiaty pod  bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. Uroczystości zakończy o 17.00 msza święta w Bazylice św. Brygidy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: