Gdynia rozbudowuje “Falochron” – czyli pomocowy program

Dziennikarz , 17 kwietnia 2020

foto: gdynia.pl

Klëka Radia Kaszëbë 17.04.2020 10:55

Dla tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa – w Gdyni oferują “Falochron”.

To szeroki program pomocy mieszkańcom w czasie kryzysu. Składa się z kilku filarów. Są już „Falochrony” dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, kultury i edukacji. Następny będzie dla sportu. – Celem jest pomoc w przetrwaniu obecnego sztormu – mówiła na naszej antenie Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni do spraw gospodarki.

– Reagujemy na bieżące potrzeby i staramy się wybiegać w przyszłość – podkreśla wiceprezydent Gdyni. Samorząd korzysta z dostępnych mu narzędzi, realizując też rządowe programy – jak szybka ścieżka w Powiatowym Urzędzie Pracy odnośnie rozwiązań z tzw. tarczy antykryzysowej.

“Falochron” dla przedsiębiorców obejmuje pomoc związaną m.in. z czynszami, podatkami i opłatami lokalnymi oraz wsparciem doradczym i eksperckim. Organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej otrzymają ponadto wsparcie związane z realizacją i rozliczeniem już zawartych umów. Całej rozmowy z wiceprezydent Gdyni posłuchacie na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: