Gdynia. Strażnicy z EkoPatrolu nauczą jak palić w piecu

Dziennikarz , 3 stycznia 2020

Nie szkodź i zaoszczędź – to myśl przewodnia zajęć prowadzonych przez strażników miejskich w Gdyni dotyczących palenia w piecu. Są terminy kolejnych spotkań.

Dotyczą one metod odgórnej metody palenia w piecu na paliwo stałe. Strażnicy z gdyńskiego EkoPatrolu prowadzą pokazy w plenerze przy wykorzystaniu przenośnych pieców typu koza. Uczą jak zaoszczędzić w sezonie grzewczym i zadbać przy tym o środowisko. Metoda polega na usypaniu paliwa, a następnie podpałki i roznieceniu ognia na górze, dzięki czemu piecyk nie emituje dymu. Ogień schodząc w dół skutecznie wypala większość lotnych składników paliwa, powodując ograniczenie wydzielania spalin. Zmiana metody rozpalania polega wyłącznie na zmianie nawyków i nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Dzięki jej stosowaniu można ograniczyć koszty ogrzewania do 30 procent.

Pokazy w Gdyni prowadzone są już od dwóch lat. Są bezpłatne i trwają około godziny. W styczniu i w lutym będzie kilka okazji, by się na nie wybrać. Najbliższe odbędą się: 19 stycznia na Grabówku i 26 stycznia na Obłużu. Następnie w Wielkim Kacku, Witominie i Małym Kacku. Szczegółowych informacji udzielają rady dzielnic.

Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background